Bereket-yhdistys ilmoittaa Vacip Sacrifice -lahjoitusmaksun

Bereket-yhdistys ilmoittaa Vacip Sacrifice -lahjoitusmaksun
Bereket-yhdistys ilmoittaa Vacip Sacrifice -lahjoitusmaksun

Perustamisestaan ​​lähtien Bereket-yhdistys, joka on työskennellyt ympäri vuoden muun muassa iftarin ja ruokalahjoitusten sekä orpojen pukemisen parissa, on käärinyt hihat Vacip Qurban -järjestön toimintaa varten kotimaassa ja ulkomailla. , samalla lähestymistavalla uhria kohtaan.

Bereket-yhdistys ilmoittaa uhrilahjoitusmaksun

Uhrilahjoitus 2023 Bereket-yhdistys, joka toteuttaa Vacip Sacrifice Organizationia 21 maassa, pääosin maassa, järjestön puitteissa, vauhditti Vacip Sacrifice Organizationin kampanjaa iskulauseella "Uhri veljeydelle" ja ilmoitti ulkomaisen osakkeen kurssin 1850 TL ja ulkomaisten lampaiden ja vuohien uhrilahjoitusmaksu 2200 TL.

Lahjoitukset tehdään palvonnan tietoisuudella

Yhdistyksen lausunnon mukaan yli 15 vuotta humanitaarista apuaan jatkanut Bereket-yhdistys tekee ostonsa alueella, jossa uhrataan, sen lähettämän vapaaehtoisen ja valtuutetun henkilöstön kautta. alueella Vacip Sacrifice Organizationin aikana, oman henkilöstönsä valvonnassa, kuukausia etukäteen, valitsemalla uhriksi kelpuutetut eläimet eläinlääkärin valvonnassa. Eid al-Fitrin ensimmäisestä päivästä kerrottiin että suoritettaessa teurastus- ja jakelutoimia alueen ilmasto-olosuhteiden mukaisesti, islamilaisia ​​herkkyyttä tarkkailemalla palvonnan tietoisesti ja tietoisesti, videot teurastetuista uhreista lähetetään hyväntekijöille yksityisnimessä.

Uhrit toimitetaan todella tarvitseville

Afrikan manner on joutunut kamppailemaan köyhyyden ja kriisien kanssa useiden vuosien ajan erilaisten vaikeuksien, aliravitsemuksen, vesivarojen niukkuuden, sotien ja sisäisten konfliktien vuoksi. uhrata lahjoitus Se toimittaa toiminnallaan qurban-lahjoituksia alueen ihmisille, joilla on vaikeuksia saada laadukasta ruokaa, erityisesti apua tarvitseville perheille, köyhille ja orvoille sekä madrasahissa ja orpokodeissa asuville lapsille.

Videoiden lähettäminen

Kuten joka vuosi, myös tänä vuonna järjestön johto, joka lähettää vastuuhenkilöitä niille alueille, joilla se toimii pakollisen uhrausjärjestön puitteissa, seuraa uhrien teurastus-, pirstoutumis- ja jakeluhetkiä henkilöstön ja vapaaehtoisten toimesta. alueella, toteuttamalla prosessin yhteistyössä yhdistyskeskuksen kanssa mahdollisimman terveellisimmällä tavalla ja samalla varmistaen, että he saapuvat perille, välittää uhrien tilausvideot lahjoittajilleen.

Luotettu verkkolahjoitus

Yhdistyksen johdon lausunnossa koko vuoden lahja uhriLahjoita kaikki qurban-lahjoitusrahastot, erityisesti aqiqa qurban -lahjoitus. He voivat tehdä lahjoituksia EFT:n ja maksumääräyksen kautta asianmukaisille pankkitileille osoitteessa cornucopia.org.tr Bereket Associationin keskuksista antamalla amen puhelinnumeroon 0 212 809 66 27 XNUMX.

Günceleme: 25/05/2023 17:58

Samanlaisia ​​mainoksia