Bursa Metropolitanista tuli Intelligent Transportation Systems Associationin jäsen

Liittyi Bursa Buyuksehir Intelligent Transportation Systems Associationiin
Liittyi Bursa Buyuksehir Intelligent Transportation Systems Associationiin

Bursa paremmassa tulevaisuudessa toteuttaa älykkään urbanismin investoinnin Bursa-pääkaupunkiseudun keskittämiseksi. Kaikki Turkin älykkäiden liikennejärjestelmien alalla toimivat segmentit olivat Älykkäiden liikennejärjestöjen seuran jäseniä, jotka toivat yhteen tiedon ja kokemusten jakamisen.Bursa Metropolitan Municipality osoitti jälleen kerran, kuinka paljon se kiinnittää älykästä urbanismia tulemalla älykkäiden liikennejärjestelmien liiton jäseneksi. Pääkaupungin pormestari Alinur Aktaş sai liiton puheenjohtajan Erol Yanarin ja pääsihteerin Erol Aydınin todistuksen älykkäiden liikennejärjestelmien jäsenyydestä. Vierailun aikana läsnä olivat myös apulaispääsihteeri Gazeli Şen, älykkään urbanismin ja innovaatioiden osaston päällikkö Cüneyt Taşkesen, liikenneosaston päällikkö Rüştü Şanlı.

"Tulemme parempaan pisteeseen"

Pääkaupunkiseudun kaupunginjohtaja Alinur Aktaş ilmoitti olevansa älykkäiden liikennejärjestelmien liiton 47. jäsen ja toivoi, että tutkimus toisi onnea Bursalle. Pormestari Aktaş korosti, että he ovat toteuttaneet tärkeitä töitä pääkaupunkiseudulla suurten liikennetiheyksien kielteisten vaikutusten poistamiseksi ja niiden yhdistämiseksi järjestelmään. , mukavuus ja nopeus. Pormestari Aktaş totesi pyrkivänsä minimoimaan myös energiakustannukset ja ympäristövaikutukset, "Uskon, että prosessi on Bursa-etu uuden liikenteenohjausjärjestelmän käyttöönoton myötä. Pandemiaprosessilla, jossa olimme, oli kielteisiä vaikutuksia. Se, että viikonloppurajoitukset rasittavat viikkoa ja rajoitetut tunnit, paljasti myös erittäin vakavan pakenemisen etenkin joukkoliikenteessä ja vakavan liikennetiheyden. Normalisoimme kuitenkin edelleen. Näiden tekemiemme tutkimusten avulla tulemme parempaan pisteeseen liikenteessä. Erityisesti esimerkit jäsenyhdistyksistämme ottavat vallan Turkissa, ja Euroopassa haluamme olla yksi kunnista. Meillä on vakavia investointeja tähän prosessiin ”, hän sanoi.

Älykäs liikenne on välttämätöntä

Älykkäiden kuljetusjärjestöjen liiton puheenjohtaja Erol Yanar, kaikki älykkäiden liikennejärjestelmien alalla työskentelevät segmentit Turkissa sanoivat pyrkivänsä yhdistämään tiedon ja kokemusten jakamisen. Yanar selitti, että he perustivat yhdistyksen vuonna 2016 suorittamaan käytäntöjä tietyn strategian puitteissa. Yanar sanoi, että myös Bursa Metropolitan Municipality -jäsenyys antaa heille voimaa. Yanar selitti, että ne myötävaikuttavat Bursaan yhdistysjärjestön hyvinä töinä seuraavana kautena, ja sanoi, että vakavien menestysten saavuttaminen, erityisesti liikenteen alalla, riippuu uuden tekniikan käytöstä. Yanar totesi, että teiden fyysiset kapasiteetit ovat selvät ja että liikennettä voidaan helpottaa älykkäillä liikennevälineillä, ja onnitteli Bursa-pääkaupunkiseudun kuntaa ja sen presidentti Alinur Aktaşia, jotka ovat tehneet menestyviä töitä tältä osin.

Armin

Rautatiealan näyttely 2020

sohbet

Ole ensimmäinen, joka kommentoi

Yorumlar