Turkish Cargo aloittaa lennot İzmiristä

turkkilainen rahti aloittaa lentonsa Izmiristä
turkkilainen rahti aloittaa lentonsa Izmiristä

Turkish Cargo (THY), Turkish Airlinesin tavaramerkki, joka on saavuttanut nopeimman kasvun 25 parhaan lentoliikenteen harjoittajan joukossa, suunnittelee retkeilyä İzmiriin joka päivä 28. toukokuuta.


Turkin rahdin varatoimitusjohtaja Turhan Özen, lastimyynnin varatoimitusjohtaja Ahmet Kaya, Ankara, Istanbul, Izmir, Antalya, Adanan provinssit. Rahdin päälliköt vastasivat kysymyksiin tuoreiden hedelmien ja vihannesten viejien lentorahtikuljetuksista, pandemian prosessista. arvioitu.

Egeanmeren tuoreiden hedelmien ja vihannesten viejien yhdistyksen puheenjohtaja, joka moderoi kokousta Hayrettin-lentokoneessa, kasvatti lentomäärää täyttääkseen kaikki Turkin rahdin viejien tarpeet koronaviruksen aikana, kertoi, että se on edelleen Turkin ratkaisukumppani valmistajille ja viennille.

”Koronaviruksesta johtuva matkustusrajoitus vähensi matkustajalentokoneiden liikennettä, mutta toi tiheyden rahtikoneiden puolelle. Rahtikoneiden lisäksi lastia kuljettaa lentokoneilla THY: n matkustajalaivastossa. Turkish Cargon kanssa, jolla on maailman kuudenneksi suurin lentorahtien kuljetuskapasiteetti, toimitamme lisäarvotuotteemme, joilla on alhainen varastointiaika, moniin maihin. Yksikköhinnat ja maksut muuttuvat kohtuullisemmiksi lentojen lukumäärän avautuessa. Vuonna 2019 tuoreita hedelmiä ja vihanneksia kuljetettiin ilmateitse 6 miljoonaa 213 tuhatta dollaria vastineeksi 19 tuhatta 761 tonnia tuotteita. Viime vuonna ilmateitse tehtyjen tuoreiden hedelmien ja vihannesten vienti kasvoi 2018 prosentilla vuoteen 9 verrattuna. ”

Hong Kong on 4. sijalla 309 tuhatta dollaria

Hän sanoi, että hedelmien ja vihannesten suurin vienti lentoteitse tapahtuu Hongkongiin 4 miljoonalla 309 tuhannella dollarilla. Hän sanoi, että Norja seurasi Hongkongia 2 miljoonalla 525 tuhatta dollaria ja Singaporea miljoonalla 1 tuhatta dollaria.

”Vienti Kiinaan oli miljoona 1 tuhatta dollaria. Toisaalta Ranska on viidennellä sijalla miljoonan dollarin kanssa lentoliikenteen viennistä. Turkish Airgon lentoliikenneverkon laajentuessa Turkish Cargo kasvattaa vaikutusvaltaansa kansainvälisillä markkinoilla, joten myös markkinaverkostomme laajenee. Kirsikkavienti, joka oli viime vuonna ilman tuoreiden hedelmien ja vihannesten viennissä 337 miljoonalla dollarilla, kasvoi määrällisesti 1 prosenttia ja arvo 10 prosenttia vuoteen 2018 verrattuna. Toinen vientituotteemme oli sienet 23 miljoonalla 53 tuhatta dollaria. Viikunaviennistä saatiin vuonna 2 349 miljoonaa 2019 tuhatta dollaria. Kasvua oli 7 prosenttia. ”

Hän totesi, että kirsikkavienti Taiwaniin ja Etelä-Koreaan on avautunut äskettäin Kiinan jälkeen, hän sanoi: ”Ennen pandemiaa meillä oli kaksi Ur-Ge-hanketta Kiinaan, Etelä-Koreaan, Malesiaan, Singaporeen sekä Kaukoidän ja Kaakkois-Aasiaan. Hedelmä- ja vihannesalan viejiin liittynyt Etelä-Korea tekee tällä hetkellä kaksi lentoa viikossa. ” sanoi.

Ensimmäistä kertaa 28. toukokuuta

Turkkilainen rahtipäällikkö Faik Deniz ilmoitti, että retki Izmiriin on suunniteltu päivittäin 28. toukokuuta.

”Jos runko on leveä, voimme lähettää Istanbuliin noin 30 tonnia. Tämä lievittää jonkin verran kapasiteettitarvetta. Koska kyse on herkistä tuotteista, etusijalle asetetaan tuoreet hedelmät ja vihannekset kapasiteetin suhteen. Jos kaupan volyymi kasvaa kirsikkaviennissä Kiinan kanssa, laitamme tilaus- tai lisälentoja. Tämä vuosi on epätodennäköinen, mutta uskon, että pystymme tekemään tilauslentoja riippuen kysynnän kasvusta tulevina vuosina. Koko toimintamme jatkuu tiiviisti yhdellä lentokentällä. Ongelmia vähennetään edelleen. İzmirissä poistimme kuormalavat ja kuormat käyttämällä desinfiointiprosessia kaloille. Se oli suoja desinfiointi, joka vähentäisi koronaviruksen vaikutusta ja ylläpitäisi sitä 30 päivän ajan. Terveysministeriön hyväksymä, se oli ensimmäinen kerta Izmirissä. Tämä estää myös ristikontaminaation. Virus ei ole ylittämässä. ”

Tuotteet lastataan koneelle rikkomatta kylmää ketjua

Faik Deniz, joka ilmoitti, että helmikuussa valmistui 731 neliömetrin ja 3 878 kuutiometrin pinta-alainen kylmävarasto, kertoi:

”Kokollaan se tarkoittaa, että Izmirin alue täyttää 20–25 vuoden kylmävarastoinnin tarpeet. Kun mukaan luemme varastot, joita emme voi uudistaa, meillä on lähes 4 0 kuutiometriä kylmävarastoa. Kun kuljemme tuotteet röntgenkuvan kautta, ne viedään suoraan varastossa eikä kylmäketju ole katkennut. Olemme myös välittäneet vaatimuksemme erityisvarusteista, jotka otamme ilma-aluksen alle. Tuotteet lastataan koneelle rikkomatta kylmää ketjua. Varasto on välillä 8 - XNUMX astetta. Meillä on suunnitelma tylsäksi toisessa vaiheessa. Teemme negatiivisen arvosanan. Ajattelimme kylmässä säässä ensimmäisessä projektissa. Jos kuitenkin annat miinusasteen kylmässä ilmassa, se aiheuttaa jäätämistä ja sinun pitäisi käyttää sitä erillisessä huoneessa. "

Lisämatkailu Etelä-Koreaan on asialistalla

Turkkilainen rahtiapulainen toimitusjohtaja Turhan Özen sanoi: ”Jos Etelä-Koreaan suuntautuvien matkojen lisäämiselle on kysyntää, tuemme yhden kuukauden lisäystä ainakin siihen aikaan, jolloin kirsikka on vilkkain. Keräämme hedelmät töistä, joita Egeanmeren viejäjärjestöjen kanssa on tehty 3-4 vuoden ajan. Jatkamalla kasvua, jonka kirsikkavienti aloitettiin Kiinaan viime vuoden kesäkuussa, lisäämme tuoreiden hedelmien vientiä lentorahtina. Matkustajakoneemme alkavat kesäkuussa. Tarjoamme yhteyden kaikkiin maailman maihin. Tuoreiden hedelmien ja vihannesten kaltaisten tuotteiden säilyvyys on alhainen ja kustannukset korkeat. Siksi toimimme erityisesti tuoreiden hedelmien alalla kapasiteetin ja hinnan suhteen. ” hän puhui.

Sinun normalisointisuunnitelma on valmis

Özen kertoi, että tänä vuonna lentorahtien hintoja säädettiin ja edustajille tarjottiin erityisiä kampanjahintoja, ja lisäsi, että matkustajalennoille on tehty suunnitelma kesäkuusta lähtien.

”Covid-19: n ansiosta monet maat etenevät asteittain kansainvälisten matkustajien hyväksymisessä kansainväliseen matkustamiseen. Turkki tehdään olettaen, että molemmat maat jatkavat laskusuuntausta pyrkimään vastavuoroiseen parantamiseen. Matkustajayksikkömme lentää ulkomaille 320 ja 290 kohteeseen. Se on taas näillä tasoilla, kuten syys-lokakuussa. Se alkaa aluksi 50–60 maasta. Päätös tehdään ministeriön sallimassa laajuudessa. Tällä vientikaudella merkittävää osaa tuotteistamme ei toimiteta päivittäin, joka päivä. Tämä johtuu siitä, että matkustajalennot suoritetaan yhdessä lastin lentojen kanssa ja lastit kuljetetaan matkustajalentokoneiden alla. Kaikki riippuu matkustajien matkoista. 23 ilma-aluksen laivasto tarjoaa lastipalvelua. Kun 310 matkustajakonetta otetaan käyttöön kesäkuusta lähtien, asialistalle tulee edullisempia tariffeja.

"Pyrimme toimittamaan tuotteitamme terveellisellä tavalla"

Egeanmeren tuoreiden hedelmien ja vihannesten viejien yhdistyksen varapuheenjohtaja Cengiz Balık, joka korosti, että hintojen parannusta olisi sovellettava muihin kohteisiin, jatkoi seuraavaa:

”Päivien ja matkojen tiheys tulisi suunnitella kohteisiin, kuten Indonesia, Taiwan, Kambodža, Kuala Lumpur. Muita tärkeitä asioita ovat kylmäajoneuvojen toimittaminen tuotteen kuljetukseen, lentokoneiden myöhästymiset, odotukset ja kylmät lentokentät. Ilma-aluksen alla, siipien alla odota 2-3 tuntia lastauksen aikana. Kun sää lämpenee, se aiheuttaa tuotteellemme vakavia haittoja. Yritämme suojata tuotteitamme lämpökuorilla. Teemme yhteistyötä varmistaaksemme, että tuotteemme saavuttaa asiakkaamme terveellisellä tavalla. On tärkeää avata Adnan Menderesin lentokenttä. Vientialueella meidän on lähetettävä tuotteemme Istanbulin vanhaan Atatürkin lentokentälle. On erittäin tärkeää, että kun toimitamme lastimme Adnan Menderesin lentokentälle, se menee tullille sieltä. Jos kotimaan linjat alkavat, tämä tilanne ratkaistaan. ”

Turkkilaisen rahdin asiakaspalvelupäällikkö Mustafa Asım Subaşı kertoi, että maanalainen toiminta on ketjun tärkein lenkki ja että lämpöpeite minimoi kuumiin maihin vietävien tuotteiden muodonmuutokset.Ole ensimmäinen, joka kommentoi

Yorumlar