Ammattikoulu tulee kotiautoihin

tulossa ammatilliseen kouluun kotimaisia ​​autoja varten
tulossa ammatilliseen kouluun kotimaisia ​​autoja varten

Ammatillinen ja tekninen Anatolian lukion Araç-sähköautojen sivukonttori Alan avautuu ensimmäistä kertaa moottoriajoneuvojen tekniikan alalla. Bursan autoteollisuuden viejien yhdistyksen ammatillisen ja teknisen Anatolian lukion ensi vuoden koulutus alkaa.

Turkki esitellessä ensimmäisen kotimaisen autojen maailmaan. Bursan tehdasvalmistelut ovat käynnissä, mutta kansallisen opetusministeriön toiminta tapahtui kouluttaa pätevää työvoimaa osallistumaan täysin sähköauton valmistukseen.

Tässä kotimaisen ja kansallisen tuotannon kanssa toteutettavassa hankkeessa avataan ensimmäistä kertaa moottoriajoneuvojen tekniikan alalla moottoriajoneuvojen tekniikan alalla moottoriajoneuvojen tekniikan alalla Bursan autoteollisuuden viejien yhdistyksen ammatillinen ja tekninen korkeakoulu Anatoliassa, jossa tehdas avataan kouluttamaan tarvittavaa teknistä henkilöstöä. Opettajankoulutukset toteutetaan lyhyessä ajassa laadittavan ohjelman opetussuunnitelman mukaisesti, ja opiskelijat pääsee alalle seuraavana lukuvuonna kokeen avulla lukion siirtymäjärjestelmän (LGS) piirissä.

Bursan autoteollisuuden viejien yhdistyksen ammatilliset ja tekniset hybridiajoneuvot, sähköajoneuvot, vetykäyttöiset ajoneuvot, akkutekniikka, sähkömoottorit, anturit, kuvankäsittely, led-tekniikka, CCTV (suljetun piirin kamerajärjestelmät), mekaaniset järjestelmät, , latausasemien tekniikka, elektrolyysitekniikat.

Kansallinen koulutusministeri Ziya Selçuk, joka antoi hyviä uutisia paikalliselle autolle teknisestä henkilökunnasta, sanoi: imiz Me jaamme opiskelijoiden, opettajien ja koko yhteiskunnan jännityksen. " Turkki tuottaa auto, joka aloitti koulutusta ammattitaitoisen työvoiman toimimaan ripeästi ilmoittaa Selcuk Ministeri jatkoi:
Olarak Ministerinä otamme huomioon maamme tarpeet rakenneuudistuksen yhteydessä. Tässä yhteydessä olemme onnistuneesti toteuttaneet monia uusia projekteja viime vuonna.

Esimerkiksi perustimme Ankaraan ASELSAN Ammatillisen ja teknisen Anatolian lukion, jolla on työllisyystakuu puolustusteollisuuden alan teknisen henkilöstön tarpeiden tyydyttämiseksi, ja saimme ensimmäistä kertaa oppilaita 1%: n ammatillisesta ja teknisestä koulutuksesta. Samoin olemme alkaneet tarjota työpaikkojen takaamaa ammatillista koulutusta mikromekaniikan alalla, jota käytetään monilla aloilla, kuten autoteollisuudessa, teollisuudessa, biotekniikassa, ilmailu- ja kellosepänteollisuudessa, ja joka muodostaa perustan edistyneelle tekniikalle ensimmäistä kertaa 150 vuodessa Bursa Tophane -ammatillisen ja teknisen anatoolisen lukion.

Kırıkkalessa perustamme uuden mekaanisen ja kemianteollisuuden instituutin (MKEK) kanssa uuden ammatillisen ja teknisen Anatolian puolustusteollisuuden lukion. Avaamme ensimmäistä kertaa moottoriajoneuvojen teknologia-alueella sähköajoneuvojen sivukonttorin kouluttamaan tarvittavaa teknistä henkilöstöä Bursassa, jossa tuotetaan kotimaista autohanketta. Tätä tarkoitusta varten olemme valinneet Bursan autoteollisuuden viejien lukion.

Ammatillisen ja teknisen koulutuksen pääosasto aloitti toimintansa varaministeri Mahmut Özerin johdolla. Otamme ensimmäiset alan opiskelijat seuraavasta lukuvuodesta. ”

Nykyiset huutokaupat

 1. Tarjouskilpailuilmoitus: Siltojen ja ritilien vahvistaminen

  Tammikuu 27 @ 14: 00 - 15: 00
 2. Kuljetuslippuja maailmanlaajuisesti

  Tammikuu 28 @ 08: 00 - Tammikuu 29 @ 17: 00
 3. Rautatiealan investointien turvaaminen

  Tammikuu 28 @ 08: 00 - 17: 00
 4. Tarjouspyyntö: Tatvan laiturin oikeanpuoleisten teiden kunnostaminen

  Tammikuu 28 @ 09: 30 - 10: 30
 5. Hankintailmoitus: Jousipuristin ostetaan

  Tammikuu 28 @ 10: 30 - 11: 30

Rautatieuutisia

Ole ensimmäinen, joka kommentoi

Yorumlar