Esteetön kuljetus, esteetön matkailu ja esteetön elämäprojekti allekirjoitettu

esteetön kuljetus estetty matkailu ja esteetön elämähankeprotokolla allekirjoitettiin
esteetön kuljetus estetty matkailu ja esteetön elämähankeprotokolla allekirjoitettiin

Protokolla ”Esteetön kuljetus, esteetön matkailu ja esteettömä elämähanke” allekirjoitettiin 09. tammikuuta 2020 TCDD: n kuljetuksen pääosaston, TCDD: n pääosaston ja lääketurismin yhdistyksen välillä historiallisessa Ankaran asemalla sijaitsevassa torniravintolassa.


Liikenne- ja infrastruktuuriministeri Mehmet Cahit Turhan, varaministeri Enver Iskurt ja Adil Karaismailogu, TCDD: n pääjohtaja Kamuran Yazici, TCDD: n toimitusjohtaja Ali Ihsan Uygun, Sinan Ibis sekä liikenne- ja infrastruktuuriministeriöön kuuluvat byrokraatit osallistuivat seremoniaan.

Turhan: boyunca Olemme toimineemme 17 vuoden aikana investoineet yli 767,5 miljardia liiraa kuljetus- ja käyttöinfrastruktuuriin. ”

Liikenne- ja infrastruktuuriministeri Mehmet Cahit Turhan korosti, että ensimmäisestä hallituspäivästä lähtien kuljetusinfrastruktuuri on ollut tärkein tekijä, joka parantaa ja muuttaa kaikkia asuintiloja. .

Turhan kertoi, että ihmiset solmivat uusia, taloudellisia, sosiaalisia ja kulttuurisia suhteita jokaisessa liikenteen kehityksessä pyörän keksinnöstä veturin löytämiseen, ensimmäisen auton tuotannosta lentokonetekniikkaan. Turhan, joka muistutti, että vuosina 1856 - 1923 rakennetut 4 tuhatta 136 kilometriä rautatietä perittiin tasavallasta, kiinnitti huomiota siihen, että rautatieliikenne hidastui vuoden 1950 jälkeen.

Rautatiet 2003 hallituksen politiikan siirtyä tuomaan että Turkki ja tulevia hankkeita Turhan selitti, että he olivat toistuvasti täytäntöön "tehtävä, että meidän on liikenteen ja infrastruktuurin saatavuuden 17 vuotta olemme investoineet yli 767,5 puntaa." Hän sanoi.

Turhan painotti jatkavansa rautatieinvestointejaan vuoden 2023 tavoitteidensa mukaisesti ja sanoi: ız Saavutamme 5 509 kilometriä rautatietäisyyttä valmistamalla 17 525 km uuden linjamme. Jatkamme etenemistä eteenpäin luottaen tulevaisuuteen ..

Turkki, vuonna 2009 avattu palvelu Ankaran-Eskisehir linjassa suurnopeusjunien (YHT) tavata toteamalla, nopea ja nykyaikainen matkapalvelut 7 Turhan toteamalla ne saavuttavat 40 prosenttia maakunnan ja maan väestöstä, ajan tasalla kanssa YHT 53,1 matkustajaa Matkatiedot.

Y Pystyimme kiinni unohtuneesta junasta YHT yakalanilla

Viimeisen 60 vuoden kansalaiset Turhan "menettivät junaa". YHT totesi tarjoavansa "Rautatiet, tasavallan ensimmäiset vuodet alkoivat elää kultaisina vuosina".

Vuosisatojen ajan kaikki rautatiet eivät koskeneet uudistuneita, merkinantoa ja sähköistettyjä äänimerkkejä. Vuonna 2003 2 prosenttia 505 tuhannesta kilometristä, joka on 23 prosenttia, kasvoi 155 prosentilla 6 tuhanteen 382 kilometriin 2 tuhanteen 312 kilometriin, sanoi, että työ jatkui XNUMX XNUMX XNUMX kilometrillä.

Ministeri Turhan, 2003 2 82 kilometriä vuonna 19, mikä on 176 prosenttia sähköjohdon pituudesta, kasvoi 5 prosentilla 753 785 393 kilometriin saavuttaakseen XNUMX kilometriä meneillään olevaa työtä, hän sanoi. Turhan, XNUMX kilometriä pitkä Ankara-Sivas-suurnopeusjunaradan tarkoitus oli saada loppuun tämän vuoden toinen neljännes, hän sanoi.

"Vahvistamme liikemiesten kilpailukykyä"

Turhan korosti, että niiden tavoitteena on saavuttaa 2023 prosenttia sähkö- ja signaalilinjojen suhteesta vuoteen 77 mennessä, dık Aloimme tarjota teollisuusyrityksillemme logistiikkakeskuksia, maantie-, rautatie- ja meriliikennettä sekä yhdistettyjä kuljetusmahdollisuuksia.

Turhan ilmoitti, että kun suunnitellut 25 logistiikkakeskusta valmistuivat, ne toimittaisivat 72,6 miljoonaa neliömetrin konttivarastoa ja käsittelyaluetta 4,1 miljoonalla tonnilla ja 16,2 miljoonalla TEU: lla ylimääräisiä kuljetustiloja ja sanoi: e Olemme tähän mennessä tilanneet 9 logistiikkakeskusta. Mersinin (Yenice), Konyan (Kayacık) logistiikkakeskukset avataan tänä vuonna. ”

Turhan huomautti, että Kars ja Izmir Kemalpasa -logistiikkakeskukset jatkavat rakennustöitään ja että Sivasin urakoitu logistiikkakeskus aloittaa rakennustyöt tänä vuonna.

Turhan kertoi lisäävänsä liikemiesten kilpailukykyä yhdistämällä järjestäytyneet teollisuusalueet, joita he kutsuvat mustiksi satamiksi, rautaverkoilla.

Tulevaisuudessa 38 OSB: tä, yksityiset teollisuusalueet, satamat ja vapaa-alueet sekä 36 tuotantolaitosta yhteensä 294 kilometrin pituiselle yhdyslinjalle siirtävät enemmän Turhania. "Nopeamman ja taloudellisemman lastinkuljetuksen avulla rautatieyhteydet satamiin tehdään." Hän sanoi.

Turhanista, 10 satamasta ja 4 laiturista, mukaan lukien yhteensä 85 kilometriä rautatieyhteyksiä, jotka ilmaisevat Filyoksen, Çandarlı, sekä 7 satamasta, mukaan lukien suuret rautatieyhteyksien satamat.

"Tuomme kansallisen EMU: n raiteille tänä vuonna"

Turhan kertoi myös, että KARDEMİR AŞ aloitti suurnopeusjunaverkon tuotannon kansainvälisillä standardeilla kotimaisena. Turhan ilmoitti, että he ovat käyttäneet 770 tuhatta tonnia rautateitä kotimaan laitteistoilla ja käyttäneet niitä nopeissa ja tavanomaisissa linjoissa.

Turhanin, Ankara-Eskişehir YHT -linjan, kotimaan osuus 55 prosentista, infrastruktuurin, päällysrakenteen, sähköistys-, merkinanto- ja tietoliikennerakennustyöt olivat 90 prosenttia kotimaan tasosta, hän sanoi.

TÜLOMSAŞ osana kansallisen hybridiveturin prototyyppituotantoa on saatu päätökseen ja kuvaa Turhania. Projekti voi tuottaa diesel- ja akkukäyttöistä hybridiveturia prototyyppinä tuottaakseen maailman neljännen maan.

Turhan, kansallisen merkinantohankkeen puitteissa, aloitti 622 kilometrin rataosuuden rakennustyöt, sanoi:

Kapsamında Suoritamme kansallisten junaprojektien puitteissa kansallisen tavaravaunun, joka on täysin konseptoitu, suunniteltu ja valmistettu TÜDEMSAŞ: n kotitaloustiloissa. TÜVASAŞ: ssa valmistetut kansalliset DMU-sarjat saavuttivat 60 prosentin tason. Perustimme kansallisen EMU-hankkeen puitteissa alumiinirunkojen tuotantolaitoksen TÜVASAŞ: iin. Tänä vuonna tuomme kansallisen EMU: n raiteille. Kansallisen junahankkeen puitteissa jatkamme työtä 94 nopean junayksikön korkean teknologian osajärjestelmien toimittamiseksi tukemaan kansallista tuotantoa teollisen yhteistyön hankkeella. ”

Turhan selitti, että he ovat pyrkineet kaikista kuljetus- ja pääsyinfrastruktuureista ystävällisiksi ja että 1200 vammaista on hyötynyt viimeisen vuoden lopulla käyttöön otetusta oranssipöydän palvelusta.

Pyrimme saattamaan ihmiset yhteen elämän kaikilla osa-alueilla

Lääketurismin yhdistyksen presidentti Sinan İbiş allekirjoitetaan tänään '' Esteettömästä liikenteestä, esteettömästä matkailusta ja esteettömästä elämähankkeesta '' -protokolla, joka kohtaa kaikki elämänkohdat erityistarpeita omaavien ihmisten kanssa ja pyrkii lisäämään kansallista tietoisuutta, hän sanoi.Rautatieuutisia

Ole ensimmäinen, joka kommentoi

Yorumlar