Ilmainen kuljetus Mukhtarsiin Izmiriin

ilmainen kuljetus mujta muhtareihin Izmirissä
ilmainen kuljetus mujta muhtareihin Izmirissä

Izmirin pormestari Tunç Soyer, 1-marraskuun julkinen liikenne on ilmainen ilmoitetuille mukhtareille.

Izmir Metropolitan Municipality kunnisti Mukhtarin päivää, jota on pidetty 2015: n jälkeen, lounaalla Izmirissä. 1 İzmirin marraskuun pääkaupunkiseudun kaupunginjohtaja Tunç Soyer totesi, että İzmirin julkinen liikenne on ilmaista muhtareille 2019-päivämäärästä lukien, ja sanoi: ”Olet demokratian ketjun ensimmäinen lenkki ja olet tärkeimmässä asemassa, joka luo paikallisten ihmisten ja koko valtion väliset suhteet. Olet tärkein toverimme määritelläksesi lähiöidemme ja kyliemme yhteisiä tarpeita, varmistaaksemme töidemme hengen ja tarjotaksemme oikean palvelun ihmisille.

”Olet ihmisten silmät k

Tunç Soyer korosti puheessaan mukhtaareja, että heidän työnsä on erittäin tärkeää yhteiskunnalle, ja sanoi: dan Olemme tavanneet mukhtareita siitä päivästä lähtien, kun minusta tuli İzmirin metropolialueen kunnanjohtaja ja yritämme tunnistaa teidän esittämiä ongelmia ja tarpeita ja tuottaa ratkaisuja. Olemme tehneet yhteistyötä 30-päällikön kanssa ensimmäisestä päivästä lähtien alueella

"Mobiilihallinnon avulla pystymme parantamaan ongelmasi"

Tunc Soyer totesi, että mukhtaarien ja kansalaisten toivomusten ja valitusten odottaminen ei ollut paikallisen demokratian kannalta oikea. Mukhtaarit ja kansalaiset eivät enää odota kunnan portilla. Mobiilitoimistoprojektimme ansiosta tulemme toimistosi kanssa naapurustoihisi byrokraattiemme kanssa, kuuntelemme vaatimuksiasi ja yritämme olla parannuskeino ongelmaasi. ” Tunç Soyer kertoi, että he olivat ihmisiä, jotka tunsivat parhaiten kaupunginosat ja heidän ongelmansa, ja sanoi: ”Koska sinä olet ihmisiä, jotka tuntevat alueen parhaiten ja joilla on eniten ideoita ratkaisuista. Siksi Izmirin pääkaupunkikunnana pyrimme tuottamaan palvelun seuraavalle 4: lle ja puoli vuotta sinun ohjauksessa ottaen inspiraatiota sinulta ja reitilläsi. "

He esittivät kirjan Tunç Soyerille

Puhuessaan Egeanmeren seudun elintarvike- Mukhtar federaation presidentti Zeynep Taylor sanoi, "Olemme suurin ailesiyiz Turkissa. Meillä oli 187-vuosi, mutta ei päivä. Rakkaat Mukhtars. Kiitän kutsumastasi ja tarjoamasta tilaisuus .. Izmir Mukhtars -yhdistyksen puheenjohtaja Hasan Baykal sanoi, Onnittelen teitä kaikkia, päälliköt. Haluan kiittää pormestari Tunç Soyeria, arvostettuja kunnallisia byrokraatteja ja piirin pormestaria.

Urlin pormestarit antoi presidentti Soyerille kaksi koria täynnä kirjoja ennen illallista. Karşıyaka Mukhtars-yhdistyksen presidentti Levent Güçlü ja İzmir Mukhtars -yhdistyksen presidentti Hasan Baykal jakoivat kukkia Soyerille.

Puheen jälkeen kaksi muhtaaria, jotka käyttävät ilmaisia ​​pysäköintikorttejaan marraskuusta lähtien, saivat korttinsa Izmirin kaupunginjohtajasta Tunç Soyerilta.

Nykyinen rautatiehuutokalenteri

miten 15

Tarjouspyyntö: Henkilöstöpalvelut

Marraskuu 15 @ 14: 00 - 15: 00
järjestäjät: TCDD
+444 8 233 XNUMX
miten 15

Ostotarjous: Bridge Works

Marraskuu 15 @ 14: 00 - 15: 00
järjestäjät: TCDD
+444 8 233 XNUMX
Mon 18

Ostotarjous: Autonvuokraus

Marraskuu 18 @ 14: 00 - 15: 00
järjestäjät: TCDD
+444 8 233 XNUMX
Tietoja Levent Elmastaş
RayHaber toimittaja

Ole ensimmäinen, joka kommentoi

Yorumlar