Presidentti Soyer osallistui MAKTEK Izmir -messujen avajaisiin

Presidentti Soyer Maktek osallistui Izmir-messuille
Presidentti Soyer Maktek osallistui Izmir-messuille

İzmirin pormestari Tunç Soyer osallistui MAKTEK İzmir -messujen avajaisiin. Osallistuminen MAKTEK-messuille (konetyökalut, metallilevyjen käsittelykoneet, haltijat-leikkaustyökalut, laadunvalvonta- ja mittausjärjestelmät, CAD / CAM, PLM-ohjelmistot ja tuotantoteknologiamessut), jossa järjestettiin 370-yrityksiä seitsemästätoista maasta, presidentti Soyer kertoi, Paljastetaan İzmirin historiallinen menneisyys ja tehdään kaupunkistamme vastustuskykyinen maan taloudellisen haurauden kanssa. Pyrimme houkuttelemaan sijoittajia ja innovaatioita eri puolilta maailmaa Izmiriin saadakseen vilkkaan ja elävän talouden. Pyrimme kuitenkin myös tekemään İzmiristä kaupunki, joka tuottaa innovaatioita ja innovaatioita ”.

MAKTEK-messut, joka on yksi työstoteollisuuden suurimmista kokousalustoista, pyrkii 500 miljoonan dollarin liiketoimintavolyymiin MAKTEK-messuilla, joka kestää neljä päivää.

Teollisuus- ja teknologiaministeri Mustafa Varank, İzmirin kuvernööri Erol Ayyıldız, İzmirin pormestari Tunç Soyer, AKP: n varapuheenjohtaja Hamza Dağ, TÜYAP-messuorganisaation pääjohtaja İlhan Ersözlü, konevalmistajien yhdistyksen (MİB) Emre Gencer, työstökoneteollisuuden ja liikemiesten yhdistys. TİAD) Presidentti Fatih Varlık osallistui myös avajaisiin.

Kohde paljastaa İzmirin historiallisen menneisyyden

Presidentti Soyer korosti, että İzmirillä on eräs rikkaimmista ja kehittyneimmistä kaupungeista maailmassa ja että satamakaupungina suurin osa maailmankaupasta tapahtui 1800: ssä, joten presidentti Soyer jatkoi sanojaan seuraavasti: Uskomme, että on puutteellista kuvata sen taloudellista kehitystä ja tulevaisuutta nykyhetkellä.

İzmirin pääkaupunkiseudun kunta ei pidä taloutta puhtaasti teknisenä asiana. Tämän İzmir-identiteetin tuomiseksi pintaan se arvioi taloutta olemassa olevien lähestymistapojen varjossa.

Koska taloudellinen hauraus; uusien lähestymistapojen kehittäminen kaupungeissa ja taloudessa; se osoittaa meille, että meidän on käsiteltävä luontoa, demokratiaa, kulttuuria, taidetta ja monia muita asioita.

Tässä yhteydessä Izmir Metropolitan Municipality on laatinut kattavan strategian. Tavoitteenamme on kaivata Izmirin historiallinen menneisyys ja tehdä kaupunkistamme vastustuskykyinen maan taloudellisen haurauden kanssa.

Elävä, elävä talous; Pyrimme houkuttelemaan sijoittajia ja innovaatioita eri puolilta maailmaa İzmiriin. Pyrimme kuitenkin myös tekemään İzmiristä kaupunki, joka tuottaa innovaatioita ja innovaatioita. ”

Izmir on vetovoima-alue

Soyer kertoi kuvittelevansa İzmiriä, joka kehittyy innovatiivisilla ideoilla tekniikassa ja teollisuudessa ja on vetovoima-alue monille eri aloille ympäri maailmaa.

Maktek Izmir Fair osallistui avaaminen teollisuus- ja teknologiaministeri Mustafa Varank, "Turkki takaa kansallisen turvallisuuden toteuttamalla ratkaisevia askeleita, valmistelee vahvan perustan kasvavassa taloudessa. indikaattori tämän työn ulkomainen kiinnostus Turkkia kohtaan. Tulevalla kaudella, uusi menestystarina Turkin talouden toivon koko maailma todistaja ", hän sanoi.

Konetyökalujen teollisuusyritysten ja liikemiesten yhdistyksen (TAD) presidentti Fatih Varlık kertoi, että teknologiasuuntautuneet tuotteet ovat eturintamassa messuilla tänä vuonna ja uusia puolustus-, ilmailu- ja autoteollisuuteen liittyviä tekniikoita esitellään.

Nykyinen rautatiehuutokalenteri

Mon 18

Ostotarjous: Autonvuokraus

Marraskuu 18 @ 14: 00 - 15: 00
järjestäjät: TCDD
+444 8 233 XNUMX
Mon 18

Hankintailmoitus: Tietotekniikkajärjestelmien huolto- ja korjauspalvelut

Marraskuu 18 @ 14: 00 - 15: 00
järjestäjät: TCDD
+444 8 233 XNUMX
Mon 18

Tarjouspyyntö: Yksityinen turvallisuuspalvelu otetaan (TÜLOMSAŞ)

Marraskuu 18 @ 15: 00 - 16: 00
järjestäjät: urakoitsija
+ 90 222 224 00 00

Rautatiehuolto-uutiset

Tietoja Levent Elmastaş
RayHaber toimittaja

Ole ensimmäinen, joka kommentoi

Yorumlar