Pormestari Soyerin ehdotus Silkkitien kuntien liitolle

presidentti soyerden silkkiä kuntaa käsittelevän yhdistyksen ehdotus
presidentti soyerden silkkiä kuntaa käsittelevän yhdistyksen ehdotus

Ankaran Kiinan kansantasavallan suurlähettiläs Li Deng vieraili Izmirin pääkaupunkiseudun pormestari Tunç Soyerin toimistossa 88 Izmir -messuilla.

Ankaran Kiinan kansantasavallan suurlähettilään Li Dengin johdolla toiminut valtuuskunta vieraili kohteliaasti Izmirin metropolialueen kunnan presidentin kansliassa. Valtuuskuntaan kuuluivat poliisin alivaltiosihteeri Hongtian Zhao, apulaisvaltiosihteeri Weiguo Liu, kolmas lehdistöasioiden sihteeri Xinxing Xie ja avustaja Hao Wang.

Vierailun aikana Turkin ja Izmir kaupunki Kiinassa, mikä osoittaa, että he ovat valmiita tulemaan veturi kaupunginjohtaja Tunç Soyer, Silk Road on ehdottanut perustettavaksi Kuntaliitolle. Presidentti Soyer sanoi, että İzmirin ja Kiinan historialliset juuret ovat hyvin vanhat, ja uskon, että voimme tehdä paljon yhdessä voimistamalla vahvistamalla keskinäisiä suhteitamme. ”

Presidentti Pronssi Soyer, Konfutse tai kulttuuriin taiteiden keskus avaamisesta ja 2020 Kiinan liikemiehet Izmir vieraanvaraisuutta kysyntää vastaan ​​myönteisen vastauksen suurlähettiläs Li Deng, 60 Kiinan yritysten on edustus Turkissa ja tällainen huippukokous Izmir aion tehdä kaikkenani tukeakseni.

Tietoja Levent Elmastaş
RayHaber toimittaja

Ole ensimmäinen, joka kommentoi

Yorumlar

Tämä sivusto käyttää Akismetiä roskapostin vähentämiseksi. Lue, miten kommenttitietosi käsitellään.